BKGDSE – Dávid Kornél KA

NB1B-s női csapatunk a Fehérvár gárdáját látta vendégül a másodosztály 14. fordulójában, a második kör első meccsén.
Néhány váratlan, ám gyorsan megoldott probléma (terem- és időpontgondok, több hiányzó) után végül péntek este Dunaharasztin, két foghíjas csapat meccsén arattunk nagy arányú győzelmet a fehérvári fiatalok ellen.
Már az első félidőben jelentős előnyre tettünk szert, miután az első negyedet 24-5, a másodikat 20-5 arányban nyertük. Összeszedett védekezésünkkel sok labdát szereztünk, az ezekre épülő gyorsindításokból pedig vagy könnyű ziccerek, vagy igen jó százalékkal értékesített kinti dobások születtek.
A félidőben sikerült ütemet vesztenünk, ez meg is látszott a harmadik negyedbeli eredményen (11-10). Az utolsó negyednek 55-20-ról vágtunk neki, és bár a lényegi kérdések már rég eldőltek, a negyedik negyedben azért ismét sikerült felvillantani valamit az első félidő támadójátékából (23-12). A vége így fölényes, 78-32-es győzelem.
Önbizalom növelőnek ez tökéletes volt, de a lányokra holnap igazi erőpróba vár a TF ellen, tehát pénteken 18.45-től várunk mindenkit az Alkotás úton.