BKGDSE vs AJKA (nöi NB1B)

Győzelem a női másodosztály 21. fordulójában
Nagy izgalmakkal vártuk a vasárnap esti rangadót az Ajka csapata ellen, parázs meccsre volt kilátás.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően már az első percektől kemény küzdelem folyt a pályán. A késői időpont ellenére, nagyon koncentrált, jó játékkal kezdtünk (16-13). Az első etapra alapozva a második negyedben sikerült kicsit nagyobb különbséget kialakítanunk: mindenki jól szállt be a meccsbe, és fegyelmezetten csinálta a saját dolgát, ami egy nagyon egységes csapatteljesítményt eredményezett. A félidőben 40-28-ra vezettünk, de tudtuk, hogy 20 percnyi jó játék nem elég egy rangadó behúzásához.
A harmadik negyed nem volt túl gólzáporos, mi 9 pontra voltunk képesek, de a védekezésünk legalább jól működött, kapni is csak 11-et kaptunk. A negyedik negyedre is maradt még azért izgalom, az Ajka folyamatosan látótávolságon belül volt, sőt, a 35. percben már csak 6 pont volt a különbség. Szerencsére ekkor újra betaláltunk, és ez úgy tűnt, hogy megtörte az Ajka ellenállását, innen már nem tudtak visszajönni a meccsbe. A vége így 60-49 ide, összességében egy izgalmas, kemény meccsen tudtunk nyerni egységes csapatjátékkal.
A szezon végéhez közeledve a következő állomás Pécs, a Pinkk gárdájával csapunk össze vasárnap 16.00-kor.