Felnőtt fronton abszolút sikeres hétvége…

Címszavakban valahogy így lehetne összefoglalni az elmúlt hétvégét, mely mondhatni nagyon jól sikerült. Négy mérkőzés 4 győzelem. Kettő hazai pályán, kettő idegenben. Egy pályaavató, egy női mérkőzés, egy senior meccs, és egy sorozat indítás… Nagy változások voltak egyesületünknél nézzünk most bele helyszínenként, mik is történtek…

NB1B női csapatunk Tatára utazott, és hozta a kötelezőt. Mint azt már tudhatjátok, két meghatározó játékosunk fél évre tanulmányi célokból ERASMUS ösztöndíjjal külföldre ment, így mondhatjuk, hogy meggyengült legcsinosabb csapatunk. Ez a teljesítmény csökkenés főként a támadójátékunkban látszik, ám Rónaszéki Szilvia úgy összekapta a csapatot, hogy a védekezésre fektetve a hangsúlyt, ami eddig is meghatározó volt nálunk, még keményebb és stabilabb szisztémát rakott össze a lányokkal. Ez ahhoz vezetett, hogy bár nem tudunk sok pontot dobni, de ellenfelünket sikerül még kevesebb pontra lefogni, így tudunk mérkőzéseket nyerni. Tatai Sportegyesület – BKGDSE 46-54 (16-12, 9-11, 9-11, 12-20)

17021733_1150185795109461_667630752710617069_n

Nagy Benedek nyitó dobása… mondani kell a végeredményt? Persze, hogy bement…

BKG-Prima SE NB2-es férfi csapatunk újabb nagyarányú győzelmét aratta, így beállították az eddigi klubrekordot, zsínorban ugyanis 15. győzelmüket aratták. Ez is elegendő lenne, ám más szempontból is fontos volt csapatunk ezen mérkőzése, melyen a Szentesi KK ellen léptek pályára. Ugyanis most avatta új hazai pályáját csapatunk, nem is akárhogyan stílszerűen. Nagy Benedek triplája jelentette az első kosarat a mérkőzésen, és így ez a kosár lett az első hivatalos kosara a csapatunknak ebben a teremben. Továbbra is magabiztosan vezetjük az NB2 Keleti csoportját. BKG-PRIMA SE – Szentesi KK 105-54 (31-8, 28-14, 17-18, 29-14)

Változás történt szigetszentmiklósi felnőtt férfi csapatunk házatáján (erről később adunk még tájékoztatást). Ez a felnőtt férfi csapatunk idegenben lépett pályára, Kőbányán, és aránylag simán tudtunk nyerni. Hosszú idő után felszabadult játékot láthatott az a szurkoló, aki elkísérte csapatunkat. Bár voltak hibák, mert varázsütésre semmi sem változik az életben, de végre volt kedv, mosoly és küzdelem. Csapatunknak minden győzelem kötelező jellegű mostmár, ha szeretnénk kiharcolni a továbbjutást, hiszen jelenleg negyedik helyen állunk, és csak az első két csapat jut tovább a rájátszásba. Velünk szemben mindkét riválisunk vereséget szenvedett, így bár még mindig lépéshátrányban vagyunk, de egy aprócska lehelettel máris közelebb értünk a célunkhoz. A hajrá elindult, még 12 győzelem kell sorozatban! Darazsak Oldboys – BKGDSE

Utolsó bekezdésben, de nem utolsósorban Senior férfi csapatunk is győzelmet aratott a vasárnap esti mérkőzésünkön, annak ellenére, hogy hiányosan tudtunk csak kiállni. Az első félidőben nem találtuk a “dobásunkat” és mindemellett a klubunk rangidősei le is lassultak az ellenfél tempójára. Mivel ez nem a mi stílusunk így a vendég együttes partiban tudott lenni. A szünet után azonban változott a játék képe. 1-2 távoli dobásunk beakadt, és így lett ritmusa a támadójátékunknak, ritmust tudtunk váltani, és így magabiztos előnyt tudtunk kiépíteni. Szépen megoszlottak a pontok és a játékidő is, így tartjuk a harmadik helyünket. BKGDSE Senior – Chemol 73-43 (17-16; 7-9; 22-10; 27-8)

Amennyiben szeretnél naprakész lenni egyesületünk életében, akkor kövess minket a FACEBOOK-on, a YouTube-on, illetve az Instagram-on