Fontos győzelem Ajka ellen

Már az első percekben látszott, hogy a délelőtti kezdés ellenére jó iramú, kemény meccsre van kilátás. Ennek megfelelően az első negyed is szorosan alakult, tekintélyesnek nem mondható, 2 pontos vezetéssel ugrottunk neki a második negyednek (15-17). Nyögvenyelősen ment a támadójáték, és az ellenfél magas, atletikus játékosaival is nehezen birkóztunk meg, így félidőben 3 ponttal vezetett az Ajka (35-32).
A harmadik negyed egészen parádésan sikerült: sorra szereztük a labdákat, mindenki hozzátette a maga részét a játékhoz, igazi csapatmunkával sikerült védekezésben és támadásban is ellenfelünk fölé kerekedni (49-57). A negyedik negyed közepéig tartott a lendület: az Ajka szívós küzdéssel visszakapaszkodott és minden labdáért meg kellett küzdenünk. A meccs tétjét és intenzitását is jól mutatja, hogy a záró negyed rendkívül pont gazdagra sikerült, 8-6-ra nyerte az etapot a vendéglátó. Összességében nagyon fontos, 6 pontos győzelmet arattunk, ami a későbbiekben még sokat érhet. A derbire is kitartott az elmúlt hetek lendülete, és remélhetőleg ez megadja a lökést utolsó két idei meccsünkre is.

Ezek közül az elsőre hazai pályán, vasárnap (12.09) kerül sor a PINKK csapata ellen.