Győzelem Debrecenben

Nb1/b-s lányaink debreceni vendégszerepléssel folytatták a másodosztályú küzdelmeket.
Bár az első néhány támadásból betalált a Debrecen, hamar magunkra találtunk és pár pontos előnyt is sikerült kiépítenünk (10-16). A második negyedben sikerült a védekezést és a támadást is jól összeraknunk. Szépen járt a labda, jó helyzetkiválasztásokból szereztünk szép kosarakat, míg védekezésben összeszedett csapatmunkát tettünk le az asztalra (18-35).
A második félidőben aztán megakadt a gépezet: kijátszottuk a helyzeteket, de „bedeszkázták” a gyűrűt, a fényviszonyok sokszor megtréfálták a lányokat. Több hosszú periódus is akadt, amikor egyik csapat sem talált be, így a harmadik negyedet gólzápor közepette 9-6-ra nyerte ellenfelünk. Hasonlóan alakult a záró etap is, s bár a Debrecen visszajött 10 pontra is, igazából nem volt benne a meccsben a fordítás (11-9). Múlt héten a 100 dobott pontot is elértük, nos, ma a második félidőben magunkat is megleptük, írd és mondd 15 pontot kapartunk össze. A vége 38-50, és fő a győzelem, hiszen Debrecenben eddig a többi csapat is igencsak megszenvedett a győzelemért.
Folytatás jövő vasárnap este 8-kor egy igazi rangadóval, otthon fogadjuk az Ajka gárdáját.