Megvan az újabb kötelező…

A hosszú hétvége péntekjén nem teljesen hazai pályán, a Gabányi csarnokban fogadtuk a DVTK gárdáját. A sérülések továbbra sem kerülnek el minket, ezért a megfogyatkozott létszámmal végzett hétközi edzések után üdítően hatott a pénteki meccs.

Az első és a második negyedet is sikerült megnyerni, így félidőben 32-17-re „mentünk”, s bár védekezésünk helyenként nem volt az igazi, támadásban sikerült új taktikai elemeket próbálgatni.

Nagyon rosszul kezdtük a harmadik negyedet, a DVTK fiatal játékosai pedig jól használták ki hibáinkat, és 2 ponttal megnyerték ezt az etapot (10-12). Miközben mi néhol kissé furcsa szerkezetben megmagyarázhatatlan „elemi” hibákat vétettünk, ellenfelünk felszabadultan, nagy kedvvel játszott. Szerencsére az utolsó negyedben azért helyén volt az eszünk és a szívünk, centereink 2+1-es akcióival pedig végleg eldöntöttük a találkozót, amelyet összességében 62-40-re nyertünk meg.

Folytatás Nyíregyházán, várhatóan szombaton, 17.00 órakor.