Női Nb1/b – 19. forduló

Majdnem egy hónap után tértünk vissza hazai pályánkra, vasárnap a Nyíregyháza együttese ellen játszottunk.
Az előző, miskolci meccshez hasonlóan ismét hét ember volt bevethető, ezúttal azonban sikerült egészen „normális”, összeszedett első negyedet produkálni (27-11). A támadás és a védekezés is rendben volt, egyre jobban nyílt az olló a két csapat között, a nagyszünetre 49-25-ös vezetéssel mehettünk.
A lényegi kérdések már a félidő előtt eldőltek, de az előző meccshez hasonlóan most sem engedtünk ki az utolsó két negyedre: támadásban öt játékos adott legalább 5 gólpasszt, szép csapatjátékkal és jó megoldásokkal rukkoltunk elő (23-10). A negyedik negyedet is simán hoztuk az erejével elkészülő fiatal nyíregyházi csapat ellen (30-6).
A könnyebb, kötelező jellegű meccseknek ezennel „vége”, hiszen hat kőkemény csata van már csak hátra a bajnokságból. A sorozatot az otthon mindig veszélyes debreceniek otthonában kezdjük, vasárnap 16.00-kor.