NŐI NB1/B RÁJÁTSZÁS (G5)

A pihenőhét után újabb meccs várt lányainkra a női Nb1-b rájátszásában.

BKGDSE – Kecskeméti KC
86-53 (14:13; 30:14; 21:17; 21:9)

A Kecskemét fiatal csapatával már a decemberi Hepp kupa meccsen nagyon meg kellett küzdeni a győzelemért, harcos meccsre volt most is kilátás.
Nem kezdtünk túl jól, pár pontos előnyre tettek szert a vendégek. Nem ízlett nekünk a kicsit ad-hoc jellegű, agresszív játék, akadozott a támadógépezet is.
A második negyedben aztán a letámadásból könnyű kosarakat tudtunk szerezni, és végre több kinti dobás is beakadt, a negyedet így 30-14-re hoztuk, és 16 pontos különbséggel mehettünk a szünetre.
A második félidőben nem változott már jelentősen a játék képe: nálunk maradt a letámadás, és a jó dobások, zóna es emberfogás ellen is. Védekezésben a “kihagyások” miatt a Kecskemét többször simán ziccerezett, de a hátrányukat szerencsére nem tudták ledolgozni.
A 3. negyedet 21-17-re, a záró etapot pedig 21-9-re hoztuk, így a vége 86-53, szép győzelem, egy nehéz “kötelező” után.

Jövőhéten igazi derbi vár a csapatra, szombaton 17h-kor randevúzik egymással a B-csoport két élcsapata: a Csata utcába látogatunk.