Rangadót nyertünk!

Fontos rangadót nyert Nb1-b-s női csapatunk az ünnepi szünet után múlt vasárnap.

Igazán jó kis rangadóra volt kilátás a teljes csapattal felálló BEAC ellen, ennek megfelelően parádés játékkal kezdtük a meccset,
és 9 ponttal megnyertük az első negyedet (20-29).
Amilyen jól hagytuk abba, olyan rosszul folytattuk, a második játékrészben összesen 8 pontra voltunk képesek,
míg ellenfelünk kemény, harcos és koncentrált játékkal és 20 ponttal terhelte meg a gyűrűnket (40-37).
A harmadik negyedben sikerült minimalizálni a hazaiak előnyét, de a játék enyhén szólva is akadozott, megmutatkoztak azért a „hosszabb pihenő” és a limitált rotációs lehetőség jelei.
A záró negyednek 57-53-ról vágtunk neki, de a 30–36 perc közötti időszakban is csak távolodni látszott ellenfelünk.
Nem is elsősorban pontokban, hanem a játék képében kellett keresni a különbséget, nem találtuk a jó megoldásokat, hátul pedig időnként teljesen szétestünk.
A meccs végjátéka egyértelműen centerünk percei voltak: Sol eddig főleg edzésen villogott kinti dobásaival (a többiek bíztatása mellett nem egyszer Gedei coach kárára) de ezúttal éles helyzetben, szédületes teljesítménnyel kb. 2 perc alatt 4/4 triplát süllyesztett el az ellenfél gyűrűjében!
Az utolsót legjobbkor, egálnál, 5 mp-cel a vége előtt.
Így a vége 69-72 ide, egy rendkívül fontos évindító meccsen.

Folytatás vasárnap 18.00-kor, hazai pályán fogadjuk a PEAC gárdáját.