Szoros meccsen 3 pontos vereség

Célegyenesbe fordultak a női másodosztály küzdelmei, csapatunk 2 hetes kihagyás – és egy izgalmas kínai torna – után lépett újra pályára a Peac gárdája ellen.

Tudtuk, hogy idegenben nagyon nehéz dolgunk lesz, és ez be is igazolódott: remekül kezdtük a meccset (13-19), a de a második negyedre borzasztóan szétesett a védekezésünk (24-13). Erősen érződött a csapaton a hosszú út és a plusz 9 meccs okozta fáradtság, tompaság, nem csoda, hogy a pécsi fiatalok kellemetlen stílusú játéka nem ízlett a mieinknek.

A harmadik játékrész nem volt túl pontgazdag (8-12), eladott labdák és sok hiba tarkította az amúgy jó iramú meccset. Az utolsó negyedre még minden energiánkat mozgósítottuk, de a pécsiek letámadása és a szűk rotációs lehetőségek nem könnyítették meg a dolgunkat (25-23). Bár a végén még labdánk volt az egyenlítéshez, ez már nem sikerült, így a vége 3 pontos vereség, és tisztes helytállás. Ugyan kis létszámmal, de nagyot küzdve vesztettük el a meccset, amelynek végeredménye: 70-67 lett.

Folytatás csütörtökön, idén utoljára Szigetszentmiklóson, a BEAC csapata ellen.